Nawiasem mówiąc, pisałem o tym już w 1990 roku. Pisałem o Rosjach w liczbie mnogiej. Już wtedy widziałem nie tylko upadek Związku Radzieckiego, ale także rozpad Rosji jako najlepsze rozwiązanie, jako swoisty powrót do czasów rozbicia [feudalnego] z czasów Rusi Kijowskiej. Nie chodzi o rozdrobnienie, ale w istocie prawdziwą wielobiegunowość, wieloskładowość, z jednością języka. Z różnicami w podmiotach państwowych i, co za tym idzie, różnicami w interakcjach regionalnych. Niektórzy ciążą ku Dalekiemu Wschodowi, inni ku Zachodowi, jeszcze inni ku Skandynawii i tak dalej. Ta cała wielka przestrzeń zostałaby wreszcie sensownie zagospodarowana.
Coś na przykład [na wzór] Unii Europejskiej. Jak to nazwać? Konfederacja… Unia… Powiedziałbym Związek Państw Rosyjskich albo Związek Międzyrosyjski…
Source: https://jagiellonia.org/rosyjski-antyswiat-polityka-na-krawedzi-apokalipsy
Kraj Ałtajski - syberyjska jednostka administracyjna, przytulona do Republiki Ałtaju oraz do potężnego Kazachstanu. Wiki dużo nie mówi, więc zapewne z pewnością, to zona przemysłu ciężkiego. Co prawda tylko jedno miasto zamknięte Sibirskij, ale, ale wymownym, że info o strefie bardzo ograniczona.
Ciekawostką, ale znamienną że na terenie niemiecki Rejon narodowy. Wniosek logiczny, po Drugiej Wojnie skomasowali tam niemieckich naukowców i inżynierów, "zdobytych" na Wojnie.
Konsekwencją upadku Sovietii, będzie zapewne połączenie z Republiką Ałtaju i wchłonięcie wszystkiego przez nowo rozdający w tym rejonie świata, Kazachstan.
Kraj Ałtajski (ros. Алтайский край) – jednostka administracyjna w Rosji.
Kraj położony jest w południowej Syberii. Na zachodzie graniczy z Kazachstanem, na północy z obwodem nowosybirskim, na wschodzie z obwodem kemerowskim, a na południowym wschodzie z Republiką Ałtaju.
W Kraju Ałtajskim znajduje się 12 miast stanowiących okręgi miejskie, 1 miasto zamknięte (Sibirskij) i 60 rejonów wiejskich, w tym jeden Rejon niemiecki narodowy
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz