Jak jest naprawdę? ISW opisuje przygotowanie Moskowii do odbudowy dwóch okręgów wojskowych, leningradzkiego i moskiewskiego. No tak, biedy Wowa na musiku, wszak rozpętana Wojna spowodowała że do tej pory przyjazne mu i wielce pokojowe kraje północy postanowiły się bronić, Finlandii i Szwecji nie można lekceważyć!
Jedyny szkopuł i potężny ból głowy Carusia, to diengi!
Stworzenie nowych okręgów wojskowych i ich uzbrojenie, to koszt nieprawdopodobnie wysoki, wręcz nierealny. W sytuacji, gdy wszystkie granice już pozbawiono osłony, bo cała Armia Czerwona zaangażowana na Ukrainie, nawet tak egzotyczne jednostki jak Wojska Arktyczne:-)
Jeśli do tego dodamy kompletne zacofanie techniczne i przez to permanentnie tracone "nowoczesne" samoloty i nietanałogowe rakiety, to stan przygotowań do rozprawy z Zachodem jest czystą mrzonką. To wypisz wymaluj, jak deklarowana dwa lata temu w Dzień Kosmonauty, wspólna eksploracja Księżyca przez ludzi Wowy i białoruskiego Saszy.
Swoją drogą, widoczny na zdjęciu Szef Sztabu Gierasimow zniknął z przestrzeni publicznej, co najmniej pół roku temu. To samo z onegdaj buńczucznym grubaskiem z Czeczenii, nie ma, zapadł się pod ziemię. Chłopaki, albo bardzo chore, albo już ich nie ma.
Republika Mari El - maleństwo bez znaczenia, przemysł śladowy, dominujące rolnictwo, niecały milion ludzi. Jaka perspektywa po rozpadzie? Jedyna szansa, to połącznie się z sąsiednim bogatym Tatarstanem.
Mari El (ros. i maryjski Марий Эл); pełna nazwa Republika Mari El[2] (ros. Республика Марий Эл; maryjski Марий Эл Республик) – autonomiczna republika Federacji Rosyjskiej, położona nad środkową Wołgą.
Republika znajduje się na wschodnim skrawku europejskiej części Federacji Rosyjskiej. Kraj graniczy z obwodem kirowskim, Republiką Tatarstanu, Republiką Czuwaszji oraz z obwodem niżnonowogrodzkim.
Na terenie kraju znajdują się złoża torfu, gliny, kamieni używanych w budownictwie, wapniaki, piaski szklarskie i krzemionkowe, oraz źródła mineralne.
Głównymi gałęziami przemysłu są przemysł maszynowy i metalurgiczny. Produkują one elementy metalowe, przyrządy, elementy maszyn oraz techniczne oprzyrządowanie dla innych gałęzi lokalnego przemysłu, zwłaszcza leśnego i spożywczego, paszowego i związanego z hodowlą. Ponadto w kraju wytwarza się produkty przemysłu lekkiego, spożywczego, papierniczego oraz drzewnego (i związanego z nim – meblarskiego).
Główną gałęzią gospodarki rolnej jest chów i hodowla, obejmujące bydło domowe, trzodę chlewną, owce i drób.
Z upraw największe znacznie mają zboża (zwłaszcza jęczmień, i owies, w mniejszym stopniu żyto i pszenica) oraz rośliny pastewne, len, chmiel, ziemniaki i warzywa.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz