W temacie perspektyw Wowy i jego kamandy, bardzo po mojemu.
Zabawne informacje, szczególnie groźny tytuł. Soviet produkuje, Soviet dostarcza na Wojnę "najnowocześniejsze" samoloty, problem w tym, że owe nietanałogi, to najlepsze na co ich stać, a w rzeczywistości są o wiele gorsze od dość wiekowych F- 16.
Chińczyk gra z Wową w dupniaka? Raczej tak, bo przecież Kraj Rad mają w kieszeni, a Soviet łyka cały badziew, bo alternatywą pozostaje tylko Iran i Korea Kima.
Według Instytutu Gaidara chińskie towary stanowią 43 proc. całego importu do Rosji, który w ubiegłym roku wyniósł 285 mld dolarów. Dla Chin Rosja jest rynkiem o wtórnym znaczeniu, na który przypada zaledwie 3 proc. dostaw.
Mój ulubiony grubasek z Czeczenii, ledwo dycha, ale, ale, na intonizację przyjechał. Niezmiennie stawiam na Czeczenię jako iskierkę, która roznieci Wieli Pożar i kolaps Imperium.
Obwód Kurski - niewielki dość gęsto zaludniony, najważniejsze dla Obwodu jest miasto Kursk.
Cechą charakterystyczną, anomalie magnetyczne z uwagi na duże złoża rudy żelaza. Najpewniej w mieście Kurski przemysł maszynowy kwitł, ale jako że teraz to Obwód graniczny z Wojną, za dużo tam nie produkują.
Drzewiej Kurski był miastem granicznym Litwy, ale, ale, zapewne z pewnością po upadku Sovietii, przypadnie Ukrainie w ramach reparacji wojennych.
W XIV-XVI w. sięgały tu wschodnie granice Litwy, obejmując m.in. miasta Kursk i Rylsk. Od 1547 obszar leżał w granicach Rosji.
Obwód został utworzony 13 czerwca 1934.
Kursk (ros. Курск) – miasto (szczególnego znaczenia dla obwodu i rejonu) w Rosji, w obwodzie kurskim (jego stolica). Jest także centrum administracyjnym kurskiego rejonu, w którego skład jednak nie wchodzi stanowiąc samodzielną jednostkę administracyjną (okręg miejski) obwodu.
Miasto położone jest w południowo-zachodniej Rosji, na Wyżynie Środkoworosyjskiej, na szlaku drogowym i komunikacyjnym prowadzącym z Moskwy do Jałty. Miasto sławne również ze względu na anomalie magnetyczne, powodowane występowaniem złóż żelaza.
W mieście rozwinął się przemysł maszynowy, elektrotechniczny, chemiczny, włókienniczy, skórzano-obuwniczy, materiałów budowlanych, szklarski oraz spożywczy.
Jest jednym z najstarszych miast Rosji, po raz pierwszy wymienionym w dokumentach w 1032. Około 1237 zostało doszczętnie zniszczone przez Tatarów Batu-chana i zostało odbudowane po 1283.
W składzie Wielkiego Księstwa Litewskiego w okresie od 1362 do 1500 roku (formalnie do 1503). Następnie zdobywany kilkakrotnie przez oddziały Rzeczypospolitej w trakcie wojen z Moskwą w latach 1612, 1616, 1617 oraz 1634.
Według danych z carskiego spisu powszechnego Kursk zamieszkiwali w 1897 roku głównie Rosjanie (92,4%), Ukraińcy (2,6%), Żydzi (2,0%) i Polacy (1,6%) (według kryterium językowego)[3].
W lipcu 1943 na odcinku frontu na zachód od miasta rozegrała się jedna z największych bitew II wojny światowej – bitwa na łuku kurskim.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz